Skip to main content

Odwrażliwianie zębów wraz z ich wybielaniem

wybielanie zębów z systemem Prevdent CrWR Twoje zęby mogą być od 7 do 8 odcieni bielsze w około 2 godziny.

Prevdent CrWR to system do wybielania zębów i naprawy szkliwa, do zastosowania w gabinecie stomatologicznym. To co go odróżnia od innych produktów wybielających dostępnych na rynku to połączenie aktywnej substancji wybielającej - 6% nadtlenek wodoru (6% H2O2) z nano-Hydroksyapatytem, który remineralizuje szkliwo i znacznie zmniejsza nadwrażliwość. Zęby stają się nie tylko jaśniejsze, ale także zdrowsze. System Prevdent CrWR przywraca ich naturalną biel! A pacjent podczas procesu wybielania i w czasie po nim, ma znacząco wyeliminowaną nadwrażliwość

Co to jest nano-Hydroksyapatyt?

Hydroaksyapatyt jest głównym składnikiem szkliwa zębów, ok. 97%. Wytwarzany sztucznie w  postaci nanocząsteczek, dzięki odpowiedniemu stosunkowi wapnia do fosforu, wykazuje identyczne właściwości, jak jego naturalny odpowiednik. Przenikając głęboko do kanalików zębiny, nHAp łączy się z minerałem obecnym w zębach - remineralizacje szkliwo i w ten sposób minimalizuje bolesną nadwrażliwość. Po zabiegu zęby są jaśniejsze, a ich powierzchnia gładka i błyszcząca.

Zobacz jak wygląda zabieg wybielana i odwrażliwiania zębów Prevdent w gabinecie stomatologicznym:

Najczęściej zadawane pytania

Jak bardzo moje zęby będą jaśniejsze?
Badania pokazują, że przy zastosowaniu metody firmy Prevdent możemy osiągnąć biel o 7-8 odcieni jaśniejszą od stanu obecnego. Rezultat ten będzie również zależał od obecnego koloru oraz uwarunkowań własnych pacjenta.
Jak postępować po zabiegu?
Przez co najmniej 24 godziny po wybielaniu zaleca się unikanie jedzenia i picia zawierającego jakiekolwiek barwinki (cola, kawa, herbata, czerwone mięso, pomidory, sos sojowy itp.). Dotyczy to również owoców, z wyjątkiem bananów. Należy utrzymywać przez ten czas tzw. „białą dietę”, czyli spożywać produkty, takie jak mleko, woda, białe pieczywo, ryby, ryż, serek wiejski. Należy trzymać się zasady: nie powinienem jeść niczego, co mogłoby ubrudzić białą koszulę.
Jak długo moje zęby pozostaną białe?
Efekt procedury wybielania zębów za pomocą systemu PrevDent może się utrzymać od 2 do 3 lat. Oczywiście rezultat zależny będzie także od indywidualnych warunków pacjenta oraz nawyków żywieniowych. Pozostałe produkty do higieny marki PrevDent pomagają utrzymać biel tak długo, jak to jest możliwe.
Czy procedura jest bezpieczna?
Tak, lampowa procedura wybielania firmy PrevDent jest bezpieczna. W trakcie stosowania tej procedury szkliwo zęba nie ulega zniszczeniu. Efekt ten został osiągnięty dzięki zaawansowanej formule składników, gdzie głównym z nich jest nano-Hydroksyapatyt (Hydroaksyapatyt jest głównym składnikiem szkliwa, ok. 97%). Hydroksyapatyt wytwarzany sztucznie, dzięki odpowiedniemu stosunkowi wapnia do fosforu, wykazuje identyczne właściwości jak jego naturalny odpowiednik. Drugim składnikiem jest nisko stężony, 6% nadtlenek wodoru (procentowość zgodna z najnowszymi wymogami prawa unijnego).
Czego mogę się spodziewać w czasie zabiegu?
Na początku Twój dentysta sprawdzi stan Twoich zębów. Następnie odbędzie się etap zabezpieczenia jamy ustnej, dziąseł oraz ust. Sama procedura trwa około 1 godziny, po tym Twoje zęby znów będą świecić naturalną bielą. Łatwo, szybko i skutecznie.
Czy procedura wybielania jest odpowiednia dla mnie
Prawie każdy pacjent, który ma życzenie, aby jego zęby stały się jaśniejsze i zdrowsze może poprosić w gabinecie o procedurę firmy Prevdent. Twój dentysta rozwieje wszelkie Twoje wątpliwości i udzieli profesjonalnej porady.
Czy jest to zabieg bolesny?
Procedura firmy PrevDent jest niemalże bezbolesna. Tylko w niektórych przypadkach (powiększonej wrażliwości przed) może pojawić się delikatna nadwrażliwość w trakcie i po zabiegu (do 24 godzin). Dzięki temu procedura wybielania zębów marki Prevdent jest rekomendowana dla pacjentów z nadwrażliwością zębów. Nano-hydroksyapatyt zawarty w aktywnej pianie docelowo mineralizuje szkliwo oraz redukuje nadwrażliwość przedzabiegową.