Skip to main content

IMPLANTY
VIERDENT CLINIC

Kształtujemy nowy wymiar stomatologii.
Sprawdź jak może zmienić się Twój uśmiech!

Implantologia cyfrowa

Dzięki wykorzystaniu tomografii komputerowej oraz skanera iTero Element 2 zabiegi wszczepiania implantów w naszej klinice planowane są z cyfrową dokładnością oraz przewidywalnością. Drukarka 3D tworzy dla pacjenta szablon chirurgiczny, który wykorzystywany jest podczas zabiegu. Tego samego dnia wykonujemy odpowiednie elementy protetyczne w celu wykonania korony lub mostu.

Czym są implanty stomatologiczne?

Implanty stomatologiczne

to najnowocześniejsze i najbardziej naturalne rozwiązanie w przypadku braku pojedynczego lub kilku zębów. Zapewniają komfort użytkowania, ponieważ z powodzeniem zastępują naturalne zęby. Implantologia pozwoli Ci odzyskać funkcje żucia, gryzienia a w rezultacie przywróci naturalny uśmiech na długie lata.

Implant zębowy to niewielka śruba w kształcie stożka zbudowana z tytanu, stopu tytanu lub cyrkonu. Umieszczony w kości szczęki lub żuchwy spełnia funkcję korzenia zęba i stanowi podstawę dla odbudowy protetycznej poprzez zamocowanie w nim łącznika. Odbudową protetyczną na implancie może być korona, most lub proteza.

Nawigacja implantologiczna przy użyciu szablonów 3D

Precyzyjne zaplanowanie z uwzględnieniem istotnych struktur
anatomicznych, celów regeneracyjnych oraz przyszłej odbudowy protetycznej jest niezbędne do prawidłowego pozycjonowania implantu dentystycznego. Szczególnie dużym wyzwaniem dla implantologa jest maksymalna precyzja przy wszczepianiu implantów w sytuacji bezzębia oraz braku punktów anatomicznych np. zęba czy ubytków poekstrakcyjnych. Pomimo dokładnej diagnostyki między innymi przy pomocy tomografii komputerowej nie jest możliwe przeniesienie planu zabiegu na pole operacyjne bez zastosowania szablonów implantologicznych. Specjalny program do planowannia pozycji implantu pomaga na prezyzyjnym wykonaniu protetyki na wczepionych implantach co minimalizuje błędy pozycjonowania implatów do minimum. Cały zabieg jest przewidywalny, małoinwazyjny ze względu na brak potrzeby wykonywania płatów śluzówkowo-dziąsłowych a protetyka na implantach precyzyjna co do milimetra, dokładność świata cyfrowego czyli tomografii, skanu wewnatrzustengo ---projekcji 3D w programie do projektowania daje nam zabieg całkowicie przewidywalny i bezpieczny.

1. Bezbolesność zabiegu

Zbieg wszczepiania implantów wykonywany jest przy użyciu nowoczesnych metod znieczulających. Dzięki czemu całość leczenia przebiega w sposób całkowicie bezbolesny i komfortowy dla pacjenta.

2. Precyzyjna diagnostyka

Wnikliwa konsultacja połączona z specjalistycznym sprzętem, skanerem iTero Element 2 oraz tomografem komputerowym pozwalają dokładnie wyliczyć ilość pozostałej kości pod implant. W ten sposób z niezwykłą precyzją dobieramy odpowiedni implant i oceniamy warunki panujące w jamie ustnej pacjenta.

3.Implanty klasy Premium

Kierując się nauką, a nie trendami, stosujemy system implantów Thommen Medical który opiera się na unikalnej, sprawdzonej konstrukcji, zoptymalizowanej przez ponad trzy dekady sukcesu klinicznego. 

IMPLANTACJA - PROCEDURA POSTĘPOWANIA

1. Konsultacja Stomatologiczna

Podczas wizyty u lekarz stomatolog, przeprowadzi z Tobą rozmowę, podczas której dowiesz się, czy możesz mieć wszczepione implanty. Lekarz oceni Twoje potrzeby i wykluczy ewentualne przeciwwskazania do zabiegu wszczepienia implantów.

2. Badania Diagnostyczne

Każdy pacjent musi być poddany badaniom lekarskim tzw badaniu klinicznym jamy ustnej wzrokiem lekarza ale najważniejsze do oceny warunków implantologicznych jest wykonanie badania RTG tomografii komputerowej 3D którą wykonujemy w klinice, która ocenia ilość i jakość kości.

3. Przygotowanie Pacjenta

Lekarz prowadzący ustala z Pacjentem indywidualny plan leczenia.Wskazuje wykonanie podstawowych badań morfologii krwi i głównie badanie poziomu witaminy D3. Prezentuje dostępne możliwości planowania zabiegu przy użyciu nowoczenych technologii 3D, szablony chirurgiczne i implanty uznanych firm.

4. Czas na zabieg

Zabieg wykonujemy w znieczuleniu miejscowym, dlatego pacjent nie odczuwa bólu.Jest to zabieg chirurgiczny, który nie wymaga hospitalizacji dzięki wykorzystaniu technologii 3D zabieg jest komfortowy i szybki.

5. Leczenie Protetyczne

Zakres leczenia protetycznego obejmuje różnego rodzaju uzupełnienia protetyczne wsparte na implantach (korony, mosty, protezy overdenture itp.). Każda praca protetyczna jest zaplanowana przed zabiegiem dzięki planowaniu cyfrowego uśmiechu.

6. Higiena Jamy Ustnej

Przed każdym zabiegiem implantologicznym wykonujemy u Pacjenta profesionalną higienizację w gabinecie polegającą na usunięciu kamienia nazębnego i osadu. Aby mieć pewność, że w ranie nie gromadzą się szkodliwe bakterie, warto wymienić swoją pastę do zębów i płyn do płukania jamy ustnej na produkty o zwiększonej bakteriostatyczności.

7. SUKCES

Proces leczenia implantologicznego zakończony prawidłowo. Pacjent może się cieszyć nowym uśmiechem !!!

ZABIEGI W NASZEJ KLINICE OKIEM APARATU

Implantacja nawigowana przy użyciu szablonu implantologiczngo 3D 

Implantacja natychmiastowa 🔩⚙️🦷#thommenmedicalpolska #

Implantacja natychmiastowa#implant Thommen#augmentacja#indywidualna śruba gojąca# kompozyt +mebrana z własnej krwi pacjenta CGF# gojenie otwarte 💪🔩🦷

Implantacja natychmiastowa zęba 🔩🦷przy użyciu tylko materiałów autogennych pacjenta czyli zmielonego w młynku nieużytecznego zęba nr8 jako materiał kościozastępczy🦴 oraz membrana z własnej krwi pacjentka CGF 🧪🩸
minimalizacja czasu gojenia oraz zadowolenie pacjenta 😊