Skip to main content

leczenie laserowe endodontyczne

Innowacyjna technologia Fotona TwinLight™ łączy właściwości dwóch wzajemnie uzupełniających się laserów Er:YAG Nd:YAG w jednej terapii, co pozwala na skuteczną dezynfekcję i oczyszczenie kanałów korzeniowych, nawet o skomplikowanej budowie anatomicznej.

Cała procedura składa się z dwóch kroków. W pierwszym etapie energia lasera Er:YAG wykorzystywana jest do wytworzenia fotoakustycznej fali uderzeniowej rozchodzącej się w roztworze oczyszczającym kanał korzeniowy. W wyniku działania fali kanał korzeniowy wraz z jego odgałęzieniami zostaje oczyszczony, a powierzchnia wolna od warstwy mazistej. W drugim etapie do kanału wprowadza się światłowód lasera Nd:YAG, w celu przeprowadzenia głębokiej dezynfekcji, nawet na głębokości wynoszącej 1000 μm. Istotną rolę odgrywa wysoka wartość szczytowa mocy lasera Nd:YAG, która indukuje maksymalną temperaturę impulsu, niezbędną do całkowitej eliminacji bakterii.

Efekty przed / po

PO
PRZED

Efekty przed / po

PO
PRZED

Efekty przed / po

PO
PRZED

Efekty przed / po

PO
PRZED

Efekty po

Efekty po

Kluczowe cechy:

Kompaktowy i przenośny

SkyPulse to kompaktowy laser Er:YAG. Ze względu na swojej niewielkiej wielkości wymiary urządzenie może być umieszczone bezpośrednio na asystorze lub na dedykowanym stoliku. Opcjonalny bezprzewodowy przełącznik nożny zapewnia większą swobodę ruchów podczas przeprowadzanych zabiegów.

Nowe możliwości leczenia

Z laserem Fotona SkyPulse możesz wykonywać znane procedury szybciej, precyzyjniej oraz skuteczniej, ale również możesz odkryć zupełnie nowe możliwości leczenia. Laser Er:YAG jest wydajny w ablacji zarówno tkanek twardych, jak i miękkich, co sprawia, że zabiegi za pomocą urządzenia są szybsze, bardziej precyzyjne oraz mniej inwazyjne w porównaniu z tradycyjnymi metodami.

Komfort i wygoda

Procedury wykonywane za pomocą laserów stomatologicznych Fotona są łatwiejsze oraz szybsze do wykonania w porównaniu z tradycyjnymi metodami. SkyPulse jest niezwykle łatwy w obsłudze, posiada kompletną bibliotekę gotowych protokołów zabiegowych wraz ze wstępnie ustawionymi parametrami. Dodatkowo w przypadku terapii łączonych urządzenie podpowiada, jak krok po kroku przeprowadzić poprawnie leczenie.

Szeroki wybór trybów impulsu

Niezwykłą rolę w osiąganiu wysokich efektów terapeutycznych odgrywa długość impulsów. W zależności od jego trwania można uzyskać odmienny efekt terapeutyczny, od szybkiej ablacji po głęboki efekt termiczny. Systemy stomatologiczne Fotona posiadają aż 5 różnych trybów impulsu, od bardzo krótkiego do bardzo długiego okresu jego trwania, zapewniając w ten sposób możliwość swobodnej regulacji parametrów leczenia.

Opatentowane technologie

Systemy Fotona zostały wyposażone w innowacyjne technologie zwiększające wydajność i bezpieczeństwo pracy laserów. Unikalna technologia VSP (technologia zmiennych impulsów kwadratowych) pozwala na natychmiastowe osiąganie wprowadzonej wartości impulsu w ściśle określonym przedziale czasowym. Taki sposób działania zapewnia osiąganie wysokiego poziomu bezpieczeństwa, ponieważ wiązka lasera nie rozgrzewa otaczającej tkanki. Technologia EFC (system kontroli zwrotnej impulsu) mierzy wartość każdego emitowanego impulsu i porównuje go z wartością zadaną, dlatego mamy pewność, że laser dostarcza zawsze wiązkę o ściśle zdefiniowanych parametrach. Dzięki technologii EFC unikamy problem niespodziewanego spadku lub skoku mocy lasera podczas pracy, spotykany w mniej zaawansowanych rozwiązaniach.

Możliwość rozbudowy o zaawansowane moduły diodowe

Unikalna konstrukcja lasera SkyPulse umożliwia rozbudowę systemu o wysokiej klasy moduły diodowe, stanowiące doskonałe uzupełnienie urządzenia. Lasery diodowe ze względu na właściwości dezynfekujące oraz termiczne z powodzeniem są stosowane w zabiegach chirurgicznych. Zapewniają większą precyzję oraz minimalizują krwawienie, a co za tym idzie zmniejszają lub całkowicie eliminują ból pooperacyjny.

Kto zajmuje się leczeniem w naszej klinice?

Michał Kobiela

Lekarz dentysta - endodonta


Ukończyłem Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Dzisiaj zajmuję się endodoncją mikroskopową i poświęcam jej prawie 100% mojej pracy w gabinecie. Uczestniczę w szkoleniach i zbieram doświadczenie, aby leczyć zęby dokładnie i według najnowszych standardów.

Zasada działania

Zapytaj o leczenie laserem FOTONA

icon tele png +48 691 204 071    icon mail png Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.