Skip to main content

Chirurgia stomatologiczna

Zabiegi chirurgiczne zazwyczaj kojarzą się pacjentom z bólem i skomplikowanymi operacjami. Stąd też osoby mające poddać się takim operacjom mają wiele różnych obaw. Nie inaczej postrzega się chirurgię stomatologiczną, która często współtowarzyszy innym metodom leczenia.

Dotychczas też kurację prowadzoną tą metodą łączono przede wszystkim z usuwaniem zębów. Dzięki jednak postępowi technologicznemu w medycynie i samej stomatologii, zabiegi chirurgiczne coraz częściej służą do ratowania uzębienia niż ich ekstrakcji. Dzięki nieskomplikowanym operacjom można skutecznie usuwać problemy związane z przyzębiem i stanami chorobowymi jamy ustnej, wymagającymi interwencji dentysty chirurga. Zabiegi chirurgii stomatologicznej często też służą przygotowaniu pacjentów do innego leczenia, w tym protetycznego lub ortodontycznego.

Jako że jest to dziedzina, która wymaga najwyższej precyzji i znajomości specyficznych technik, jak i pracy na przeznaczonych do tego celu narzędziach, ważne jest, by operacje te przeprowadzali specjaliści mający profesjonalną wiedzę i doświadczenie. Takich zaś można spotkać w Vierdent Clinic Krążkowy.

Jakie zabiegi chirurgiczne wykonujemy?

  • ekstrakcja – usunięcie z zębodołu zębów, których nie daje się uratować w toku leczenia zachowawczego,
  • chirurgiczne usuwanie ósemek (zatrzymanych),
  • złamanych lub niewyrzniętych, koniecznych do usunięcia ze względu na leczenie ortodontyczne lub protetyczne,
  • ekstrakcja zębów mądrości,
  • resekcja wierzchołka korzenia – która polega na odcięciu wierzchołka korzenia wraz z otaczającą zmianą, zwykle wykonuje się ten zabieg na zębach z jednym korzeniem,