Skip to main content

Protetyka cyfrowa

Koniec z wyciskami i koronami na podbudowie z metalu!
Korony i mosty ceramiczne projektowane i wykonane w technologii CAD CAM!

Głównym zadaniem protetyki jest uzupełnienie braków zębowych Pacjenta, a także poprawa wyglądu zębów dla osiągnięcia efektu estetycznego. Dzięki prężnemu rozwojowi tej dziedziny stomatologii, protetyka proponuje coraz nowocześniejsze rozwiązania.

W naszej klinice korzystamy ze skanera wewnątrzustnego iTero Element 2 który przedstawia dokładny, cyfrowy obraz zębów Pacjenta. Wykorzystana technologia umożliwia między innymi dobranie właściwego koloru uzupełnienia dostosowanego do naturalnych zębów Pacjenta.

Niewątpliwym atutem protetyki cyfrowej jest skrócony czas zabiegów. Pozwala ona na ocenę warunków zgryzowych Pacjenta, co ułatwia dopasowanie rozwiązania do jego potrzeb, ponad to można zaprojektować koronę protetyczną, a następnie przesłać projekt do frezarki.

Z jakich rozwiązań protetycznych można skorzystać?

Wiele nowoczesnych metod

Choć protetyka kojarzy się głównie z protezami istnieje wiele nowoczesnych metod, które mogą zastąpić protezę ruchomą. Dziś z łatwością można uzupełnić braki zębowe przy użyciu koron czy mostów protetycznych. Warto również wspomnieć o implantologii i metodach All-on-4 czy All-on-6.

Korony

Korony stosowane są w sytuacji uszkodzenia naturalnej korony zęba. Dzięki niej można skorygować wygląd zęba. Przed zastosowaniem korony należy wyleczyć zęba z próchnicy, lub w nielicznych przypadkach przeleczyć kanałowo, jeśli jest spora utrata tkanek zęba. 

Mosty protetyczne

Mosty protetyczne stosowane są w przypadku występowania pojedynczych, lub kilku braków zębowych. Jego założenie wymaga oszlifowania jednego, lub kilku sąsiadujących z luką zębową zębów. Nowym rozwiązaniem są mosty na implantach, które pozwalają na odbudowę całego łuku zębowego.

Twoje leczenie
protetyczne podczas
1 wizyty!!!

SKANUJEMY

PROJEKTUJEMY

FREZUJEMY

WYKONUJEMY

ODDAJEMY


GOTOWE :)

Cały proces zaczyna się od zeskanowania zębów Pacjenta, następnie komputer precyzyjnie opracowuje koronę, most lub licówkę. Projekt zębów przesyłany jest w postaci pliku do frezarki. Frezarka automatycznie wycina z ceramicznego bloczku zaprojektowane przez dentystę elementy uzębienia. Kilkanaście minut później, Pacjent otrzymuje gotową pracę, która od razu zostaje zacementowana w ustach Pacjenta.